Touhou Project: відмінності між версіями
Deimos (обговорення | внесок) (Створена сторінка: '''Touhou Project''' (від яп. 東方, ''touhou'', ''то:хо:''; схід, східний<ref>wiktionary:東方</ref>) — Загальна назва<r...) |
м (→Перелік ігор) |
||
(Не показані 15 проміжних версій 3 користувачів) | |||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
'''Touhou Project''' (від | {{Infobox Series | ||
| nameJp =東方Project | |||
| nameEn =Touhou Project | |||
| nameIPA =to̞ːho̞ː pɺ̠o̞d͡ʑʲe̞ct, to̞ːho̞ː pɯᵝɺ̠o̞d͡ʑʲe̞kɯᵝto̞ | |||
| nameAlt =Toho Project, Touhou Series, Project Shrine Maiden, То̄хо̄ | |||
| image =[[File:Th01cover.png|200px]] | |||
| caption =Обкладинка першої гри серії | |||
| creator =Team Shanghai Alice | |||
| yractive =1996 — сьогодення | |||
| installments =*33 ігор | |||
| sub =*[[ZUN's Music Collection]] | |||
*[[То̄хо̄ Ко̄ріндо̄]] | |||
*[[То̄хо̄ Бо̄ґецусьо̄]] | |||
*[[То̄хо̄ Санґецусей]] | |||
*[[:Категорія:Akyu's_Untouched_Score|Akyu’s Untouched Score]] | |||
*[[То̄хо̄ Ібаракасен]] | |||
*[[То̄хо̄ Судзунаан]] | |||
| website =*http://www16.big.or.jp/~zun/ | |||
*http://kourindou.exblog.jp | |||
*http://twitter.com/korindo | |||
}} | |||
'''Touhou Project''' (від {{lang-ja|東方|то̄хо̄|touhou|схід, східний}}<ref>[[wiktionary:東方|東方 — Wiktionary]]</ref>) — загальна назва<ref>Воно походить від того, що канджі «東方» присутні в назві практично кожної гри.</ref> серії [[доджін]] ігор, що випускаються [[ZUN]]'ом, єдиним членом «[[Team Shanghai Alice]]». На цей час їх 33: перша гра серії — арканоїд, основна серія — [[даммаку]]. Крім того, до їх числа входять файтинги (створювані спільно «Team Shanghai Alice» та «[[Tasogare Frontier]]»), [[:Категорія:Фотошутери|фотографічні шутери]], кілька даммаку, що не належать до основних ігор серії й один [[Touhou Gouyoku Ibun|горизонтальний платформер]]. | |||
== Історія == | == Історія == | ||
Проєкт стартував у 1996 році, коли командою «[[Amusement Makers]]» була продемонстрована перша гра — «[[Highly Responsive to Prayers]]». Вона й наступні чотири гри вийшли в період з 1997 по 1998 рік. Всі вони були призначені для платформи [[PC-98|NEC PC-9801]]. | |||
Через три з половиною роки було випущено гру «[[The Embodiment of Scarlet Devil]]» призначену для [[Windows|Microsoft Windows]]. Усі наступні ігри також розроблялися на цю платформу. Цю гру робив уже сам ZUN, який на той момент покинув «Amusement Makers». Потім ZUN регулярно випускав щонайменше по одній грі в проміжку 1-2 років (з рідкісними перервами), і продовжує розробляти нові ігри досі. З 2004 року ZUN співпрацює з «[[Twilight Frontier]]», командою, розробляє деякі спінофи за його сценарієм. | |||
Окрім ігор під виробництвом «Team Shanghai Alice» опубліковано низку друкованої продукції, включаючи [[Офіційна література|артбуки й манґу]], а також [[Музичні CD|музичні альбоми]]. Крім того, безліч [[доджінші]], [[фанарт]]а, [[:Категорія:Неофіційні ігри|неофіційних ігор]], [[доджін музика|доджін музики]] та [[:Категорія:Відео|анімаційних відео]] випустили [[:Категорія:Фендом|фанати серії]]. | |||
З осені 2017 деякі офіційні, а з ними й фанатські ігри доступні для придбання західною авдиторією в [[Steam]]. | |||
=== Нагороди === | === Нагороди === | ||
* У 2007 році «Touhou Project» був одним з номінантів на XI щорічну премію Міністерства культури Японії в галузі мультимедійного мистецтва в категорії «розваги».<ref>[http://plaza.bunka.go.jp/open/works.html 2007 11th Japan Media Arts Festival Open form.]</ref> Проте зрештою приз дістався Nintendo Wii.<ref>[http://plaza.bunka.go.jp/english/festival/2007/ 2007 Eleventh Japan Media Arts Festival Award-winning Works]</ref> | |||
* У 2010 році серія «Touhou Project» була відзначена в щорічному офіційному журналі [[w:Guinness World Records Gamer's Edition|«Guinness World Records Gamer’s Edition»]] як «найплідніша серія аматорських шутерів» ({{lang-en|most prolific fan made shooter series}}).<ref>http://web.archive.org/web/20130424041751/http://www.guinnessworldrecords.com/records-8000/most-prolific-fan-made-shooter-series</ref><ref>https://lh6.googleusercontent.com/_Gfz_fUqIgz8/TXl2RrrO8_I/AAAAAAAAALs/zYPrbZHOTYM/s640/IMG_20110310_190856.jpg</ref> | |||
== Перелік ігор == | == Перелік ігор == | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
!# | |||
!Рік | |||
!У.п. | |||
!{{h:title|Транслітерація|Японська частина назви}} | |||
!Назва | |||
!{{h:title|Абревіатура|Англійська частина назви}} | |||
!Жанр | |||
!Мультиплеєр | |||
|- | |||
| 1 | |||
| 1997 | |||
| [[TH01]] | |||
| То̄хо̄ Рейїден | |||
| [[Highly Responsive to Prayers|東方靈異伝 ~ The Highly Responsive to Prayers]] | |||
| HRtP | |||
| арканоїд ([[PC-98]]) | |||
| | |||
* [[Ten Desires| | |- | ||
| 2 | |||
| 1997 | |||
| [[TH02]] | |||
| То̄хо̄ Фӯмароку | |||
| [[Story of Eastern Wonderland|東方封魔録 ~ The Story of Eastern Wonderland]] | |||
| SoEW | |||
| даммаку ([[PC-98]]) | |||
| | |||
|- | |||
| 3 | |||
| 1997 | |||
| [[TH03]] | |||
| То̄хо̄ Юмеджікӯ | |||
| [[Phantasmagoria of Dim.Dream|東方夢時空 ~ Phantasmagoria of Dim.Dream]] | |||
| PoDD | |||
| дуельний даммаку ([[PC-98]]) | |||
| Є (без мережі) | |||
|- | |||
| 4 | |||
| 1998 | |||
| [[TH04]] | |||
| То̄хо̄ Ґенсōкьō | |||
| [[Lotus Land Story|東方幻想郷 ~ Lotus Land Story]] | |||
| LLS | |||
| даммаку ([[PC-98]]) | |||
| | |||
|- | |||
| 5 | |||
| 1998 | |||
| [[TH05]] | |||
| То̄хо̄ Кайкідан | |||
| [[Mystic Square|東方怪綺談 ~ Mystic Square]] | |||
| MS | |||
| даммаку ([[PC-98]]) | |||
| | |||
|- | |||
| 6 | |||
| 2002 | |||
| [[TH06]] | |||
| То̄хо̄ Ко̄макьо̄ | |||
| [[Embodiment of Scarlet Devil|東方紅魔郷 ~ The Embodiment of Scarlet Devil]] | |||
| EoSD | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 7 | |||
| 2003 | |||
| [[TH07]] | |||
| То̄хо̄ Йо̄йо̄му | |||
| [[Perfect Cherry Blossom|東方妖々夢 ~ Perfect Cherry Blossom]] | |||
| PCB | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 8 | |||
| 2004 | |||
| [[TH07.5]] | |||
| То̄хо̄ Суймусо̄ | |||
| [[Immaterial and Missing Power|東方萃夢想 ~ Immaterial and Missing Power]] | |||
| IaMP | |||
| файтинг | |||
| Є | |||
|- | |||
| 9 | |||
| 2004 | |||
| [[TH08]] | |||
| То̄хо̄ Ейяшьо̄ | |||
| [[Imperishable Night|東方永夜抄 ~ Imperishable Night]] | |||
| IN | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 10 | |||
| 2005 | |||
| [[TH09]] | |||
| То̄хо̄ Каейдзука | |||
| [[Phantasmagoria of Flower View|東方花映塚 ~ Phantasmagoria of Flower View]] | |||
| PoFV | |||
| дуельний даммаку | |||
| Є | |||
|- | |||
| 11 | |||
| 2005 | |||
| [[TH09.5]] | |||
| То̄хо̄ Бункачьō | |||
| [[Shoot the Bullet|東方文花帖 ~ Shoot the Bullet]] | |||
| StB | |||
| даммаку фотошутер | |||
| | |||
|- | |||
| 12 | |||
| 2007 | |||
| [[TH10]] | |||
| То̄хо̄ Фӯджінроку | |||
| [[Mountain of Faith|東方風神録 ~ Mountain of Faith]] | |||
| MoF | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 13 | |||
| 2008 | |||
| [[TH10.5]] | |||
| То̄хо̄ Хісōтен | |||
| [[Scarlet Weather Rhapsody|東方緋想天 ~ Scarlet Weather Rhapsody]] | |||
| SWR | |||
| файтинг | |||
| Є | |||
|- | |||
| 14 | |||
| 2008 | |||
| [[TH11]] | |||
| То̄хо̄ Чірейден | |||
| [[Subterranean Animism |東方地霊殿 ~ Subterranean Animism]] | |||
| SA | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 15 | |||
| 2009 | |||
| [[TH12]] | |||
| То̄хо̄ Сейренсен | |||
| [[Undefined Fantastic Object|東方星蓮船 ~ Undefined Fantastic Object]] | |||
| UFO | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 16 | |||
| 2009 | |||
| [[TH12.3]] | |||
| То̄хо̄ Хісōтенсоку | |||
| [[Touhou Hisoutensoku|東方非想天則 (Touhou Hisoutensoku)]] | |||
| Soku; UNL | |||
| файтинг | |||
| Є | |||
|- | |||
| 17 | |||
| 2010 | |||
| [[TH12.5]] | |||
| То̄хо̄ Бункачьо̄ | |||
| [[Double Spoiler|ダブルスポイラー ~ 東方文花帖 (Double Spoiler)]] | |||
| DS | |||
| даммаку фотошутер | |||
| | |||
|- | |||
| 18 | |||
| 2010 | |||
| [[TH12.8]] | |||
| То̄хо̄ Санґецусей | |||
| [[Fairy Wars|妖精大戦争 ~ 東方三月精 (Fairy Wars)]] | |||
| FW | |||
| даммаку із заморожуванням | |||
| | |||
|- | |||
| 19 | |||
| 2011 | |||
| [[TH13]] | |||
| То̄хо̄ Шінрейбьо̄ | |||
| [[Ten Desires|東方神霊廟 ~ Ten Desires]] | |||
| TD | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 20 | |||
| 2013 | |||
| [[TH13.5]] | |||
| То̄хо̄ Шінкіро̄ | |||
| [[Hopeless Masquerade|東方心綺楼 ~ Hopeless Masquerade]] | |||
| HM | |||
| файтинг | |||
| Є | |||
|- | |||
| 21 | |||
| 2013 | |||
| [[TH14]] | |||
| То̄хо̄ Кішінджьо̄ | |||
| [[Double Dealing Character|東方輝針城 ~ Double Dealing Character]] | |||
| DDC | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 22 | |||
| 2014 | |||
| [[TH14.3]] | |||
| Даммаку Аманоджяку | |||
| [[Impossible Spell Card|弾幕アマノジャク ~ Impossible Spell Card]] | |||
| ISC | |||
| даммаку пазл | |||
| | |||
|- | |||
| 23 | |||
| 2015 | |||
| [[TH14.5]] | |||
| То̄хо̄ Шімпіроку | |||
| [[Urban Legend in Limbo|東方深秘録 ~ Urban Legend in Limbo]] | |||
| ULiL | |||
| файтинг | |||
| Є | |||
|- | |||
| 24 | |||
| 2015 | |||
| [[TH15]] | |||
| То̄хо̄ Канджюден | |||
| [[Legacy of Lunatic Kingdom|東方紺珠伝 ~ Legacy of Lunatic Kingdom]] | |||
| LoLK | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 25 | |||
| 2017 | |||
| [[TH15.5]] | |||
| То̄хо̄ Хьо̄йбана | |||
| [[Antinomy of Common Flowers|東方憑依華 ~ Antinomy of Common Flowers]] | |||
| AoCF | |||
| файтинг | |||
| Є | |||
|- | |||
| 26 | |||
| 2017 | |||
| [[TH16]] | |||
| То̄хо̄ Тенкӯшьо̄ | |||
| [[Hidden Star in Four Seasons|東方天空璋 〜 Hidden Star in Four Seasons]] | |||
| HSiFS | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 27 | |||
| 2018 | |||
| [[TH16.5]] | |||
| Хіфӯ Найтомеaдайарії | |||
| [[Violet Detector|秘封うナイトメアダイアリー 〜 Violet Detector]] | |||
| VD | |||
| даммаку фотошутер | |||
| | |||
|- | |||
| 28 | |||
| 2019 | |||
| [[TH17]] | |||
| То̄хо̄ Кікейджю̄ | |||
| [[Wily Beast and Weakest Creature|東方鬼形獣 〜 Wily Beast and Weakest Creature]] | |||
| WBaWC | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 29 | |||
| 2021 | |||
| [[TH17.5]] | |||
| То̄хо̄ Ґо̄йоку Ібун | |||
| [[Sunken Fossil World|東方剛欲異聞 ~ Sunken Fossil World]] | |||
| SFW | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 30 | |||
| 2021 | |||
| [[TH18]] | |||
| То̄хо̄ Ко̄рю̄до̄ | |||
| [[Unconnected Marketeers|東方虹龍洞 ~ Unconnected Marketeers]] | |||
| UM | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 31 | |||
| 2022 | |||
| [[TH18.5]] | |||
| Бареттофіріа-тачі но Яміїчіба | |||
| [[100th Black Market|バレットフィリア達の闇市場 〜 100th Black Market]] | |||
| HBM | |||
| даммаку | |||
| | |||
|- | |||
| 32 | |||
| 2023 | |||
| [[TH19]] | |||
| То̄хо̄ Джю̄о̄ен | |||
| [[Unfinished Dream of All Living Ghost|東方獣王園 〜 Unfinished Dream of All Living Ghost]] | |||
| UDoALG | |||
| даммаку | |||
| Є | |||
|} | |||
Більше про назви [[Цікавинки|тут]]. | |||
== Керування == | |||
У всіх [[даммаку]] іграх серії керування за замовчуванням виконується із клавіатури. | |||
*Стрілки/Numpad — пересування | |||
*Shift — сфокусований рух, відображення гітбоксу (починаючи із 7-ї частини) | |||
*Z — атака | |||
*X — [[спелкарта]] (бомба) | |||
*С — у деяких іграх на цю клавішу призначається спеціальна навичка | |||
*Esc — павза | |||
== Ігрова система даммаку шутерів == | |||
{| class="wikitable" style="margin-left:auto;margin-right:auto" | |||
|+ Наявність/відсутність основних елементів ґеймплею | |||
|- | |||
! style="text-align:left" | | |||
! [[Highly Responsive to Prayers|HRtP]] !! [[Story of Eastern Wonderland|SoEW]] !! [[Phantasmagoria of Dim.Dream|PoDD]] !! [[Lotus Land Story|LLS]] !! [[Mystic Square|MS]] !! [[Embodiment of Scarlet Devil|EoSD]] !! [[Perfect Cherry Blossom|PCB]] !! [[Imperishable Night|IN]] !! [[Phantasmagoria of Flower View|PoFV]] !! [[Shoot the Bullet|StB]] !! [[Mountain of Faith|MoF]] !! [[Subterranean Animism|SA]] !! [[Undefined Fantastic Object|UFO]] !! [[Double Spoiler|DS]] !! [[Fairy Wars|FW]] !! [[Ten Desires|TD]] !! [[Double Dealing Character|DDC]] !! [[Impossible Spell Card|ISC]] !! [[Legacy of Lunatic Kingdom|LoLK]] !! [[Hidden Star in Four Seasons|HSiFS]] !! [[Violet Detector|VD]] !! [[Wily Beast and Weakest Creature|WBaWC]] !! [[Unconnected Marketeers|UM]] !! [[100th Black Market|HBM]] !! [[Unfinished Dream of All Living Ghost|UDoALG]] | |||
|- style="border-top: 2px #aaa solid" | |||
! style="text-align:left" | Вибір персонажа гравця | |||
| {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} | |||
|- | |||
! style="text-align:left" | Вибір зброї | |||
| {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} | |||
|- style="border-top: 2px #aaa solid" | |||
! style="text-align:left" | Уповільнений рух (фокус) | |||
| {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} | |||
|- | |||
! style="text-align:left" | Зміна типу пострілу у фокусі | |||
| {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} | |||
|- style="border-top: 2px #aaa solid" | |||
! style="text-align:left" | Бомби: шкала бомб | |||
| {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} | |||
|- | |||
! style="text-align:left" | Бомби: шкала енергії | |||
| {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} | |||
|- style="border-top: 2px #aaa solid" | |||
! style="text-align:left" | Бонуси: Очки | |||
| {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} | |||
|- | |||
! style="text-align:left" | Бонуси: Спеціальні предмети | |||
| {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} | |||
|- | |||
! style="text-align:left" | Бонуси: Інше | |||
| {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} | |||
|- style="border-top: 2px #aaa solid" | |||
! style="text-align:left" | Складність: Екстра | |||
| {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} | |||
|- | |||
! style="text-align:left" | Складність: Фантазм | |||
| {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} | |||
|- | |||
! style="text-align:left" | Складність: Спойлер | |||
| {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} | |||
|- style="border-top: 2px #aaa solid" | |||
! style="text-align:left" | Продовження: відновлення на місці | |||
| {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} | |||
|- | |||
! style="text-align:left" | Продовження: відновлення з початку рівня | |||
| {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} | |||
|- style="border-top: 2px #aaa solid" | |||
! style="text-align:left" | Різні режими гри | |||
| {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} | |||
|- style="border-top: 2px #aaa solid" | |||
! style="text-align:left" | Досягнення | |||
| {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{ні}} || {{ні}} || {{ні}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} || {{так}} | |||
|- style="border-top: 2px #aaa solid" | |||
! style="text-align:left" | | |||
! [[Highly Responsive to Prayers|HRtP]] !! [[Story of Eastern Wonderland|SoEW]] !! [[Phantasmagoria of Dim.Dream|PoDD]] !! [[Lotus Land Story|LLS]] !! [[Mystic Square|MS]] !! [[Embodiment of Scarlet Devil|EoSD]] !! [[Perfect Cherry Blossom|PCB]] !! [[Imperishable Night|IN]] !! [[Phantasmagoria of Flower View|PoFV]] !! [[Shoot the Bullet|StB]] !! [[Mountain of Faith|MoF]] !! [[Subterranean Animism|SA]] !! [[Undefined Fantastic Object|UFO]] !! [[Double Spoiler|DS]] !! [[Fairy Wars|FW]] !! [[Ten Desires|TD]] !! [[Double Dealing Character|DDC]] !! [[Impossible Spell Card|ISC]] !! [[Legacy of Lunatic Kingdom|LoLK]] !! [[Hidden Star in Four Seasons|HSiFS]] !! [[Violet Detector|VD]] !! [[Wily Beast and Weakest Creature|WBaWC]] !! [[Unconnected Marketeers|UM]] !! [[100th Black Market|HBM]] !! [[Unfinished Dream of All Living Ghost|UDoALG]] | |||
|} | |||
== Примітки == | == Примітки == | ||
{{ | {{примітки}} | ||
== Див. також == | |||
* [[Канон]] | |||
* [[Основи стратегії|Як грати в То̄хо̄]] | |||
* [[Персонажі]] | |||
* [[Оригінальний саундтрек]] | |||
* [[Офіційна література]] | |||
* [[Touhou в аніме]] | |||
* [[Відсилання до Touhou]] | |||
* [[Цікавинки]] | |||
* [[Highly Responsive to Quotes|Цитатник]] | |||
[[Категорія: | [[Категорія:Загальні відомості|*]] | ||
[[en:Touhou]] | [[de:Touhou Project]] | ||
[[en:Touhou Project]] | |||
[[es:Touhou Project]] | |||
[[fr:Touhou Project]] | |||
[[pl:Touhou Project]] | |||
[[ru:Touhou Project]] | [[ru:Touhou Project]] |
Поточна версія на 16:07, 25 грудня 2023
東方Project Touhou Project to̞ːho̞ː pɺ̠o̞d͡ʑʲe̞ct, to̞ːho̞ː pɯᵝɺ̠o̞d͡ʑʲe̞kɯᵝto̞ Toho Project, Touhou Series, Project Shrine Maiden, То̄хо̄ | |
---|---|
Обкладинка першої гри серії | |
Автор(ы): Team Shanghai Alice | |
У період | 1996 — сьогодення |
Число проєктів |
|
Підсерії | |
Офіційні сайти |
Touhou Project (від яп. 東方, система Коваленко: то̄хо̄, ромаджі: touhou, досл.: схід, східний[1]) — загальна назва[2] серії доджін ігор, що випускаються ZUN'ом, єдиним членом «Team Shanghai Alice». На цей час їх 33: перша гра серії — арканоїд, основна серія — даммаку. Крім того, до їх числа входять файтинги (створювані спільно «Team Shanghai Alice» та «Tasogare Frontier»), фотографічні шутери, кілька даммаку, що не належать до основних ігор серії й один горизонтальний платформер.
Історія
Проєкт стартував у 1996 році, коли командою «Amusement Makers» була продемонстрована перша гра — «Highly Responsive to Prayers». Вона й наступні чотири гри вийшли в період з 1997 по 1998 рік. Всі вони були призначені для платформи NEC PC-9801.
Через три з половиною роки було випущено гру «The Embodiment of Scarlet Devil» призначену для Microsoft Windows. Усі наступні ігри також розроблялися на цю платформу. Цю гру робив уже сам ZUN, який на той момент покинув «Amusement Makers». Потім ZUN регулярно випускав щонайменше по одній грі в проміжку 1-2 років (з рідкісними перервами), і продовжує розробляти нові ігри досі. З 2004 року ZUN співпрацює з «Twilight Frontier», командою, розробляє деякі спінофи за його сценарієм.
Окрім ігор під виробництвом «Team Shanghai Alice» опубліковано низку друкованої продукції, включаючи артбуки й манґу, а також музичні альбоми. Крім того, безліч доджінші, фанарта, неофіційних ігор, доджін музики та анімаційних відео випустили фанати серії.
З осені 2017 деякі офіційні, а з ними й фанатські ігри доступні для придбання західною авдиторією в Steam.
Нагороди
- У 2007 році «Touhou Project» був одним з номінантів на XI щорічну премію Міністерства культури Японії в галузі мультимедійного мистецтва в категорії «розваги».[3] Проте зрештою приз дістався Nintendo Wii.[4]
- У 2010 році серія «Touhou Project» була відзначена в щорічному офіційному журналі «Guinness World Records Gamer’s Edition» як «найплідніша серія аматорських шутерів» (англ. most prolific fan made shooter series).[5][6]
Перелік ігор
# | Рік | У.п. | Транслітерація | Назва | Абревіатура | Жанр | Мультиплеєр |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1997 | TH01 | То̄хо̄ Рейїден | 東方靈異伝 ~ The Highly Responsive to Prayers | HRtP | арканоїд (PC-98) | |
2 | 1997 | TH02 | То̄хо̄ Фӯмароку | 東方封魔録 ~ The Story of Eastern Wonderland | SoEW | даммаку (PC-98) | |
3 | 1997 | TH03 | То̄хо̄ Юмеджікӯ | 東方夢時空 ~ Phantasmagoria of Dim.Dream | PoDD | дуельний даммаку (PC-98) | Є (без мережі) |
4 | 1998 | TH04 | То̄хо̄ Ґенсōкьō | 東方幻想郷 ~ Lotus Land Story | LLS | даммаку (PC-98) | |
5 | 1998 | TH05 | То̄хо̄ Кайкідан | 東方怪綺談 ~ Mystic Square | MS | даммаку (PC-98) | |
6 | 2002 | TH06 | То̄хо̄ Ко̄макьо̄ | 東方紅魔郷 ~ The Embodiment of Scarlet Devil | EoSD | даммаку | |
7 | 2003 | TH07 | То̄хо̄ Йо̄йо̄му | 東方妖々夢 ~ Perfect Cherry Blossom | PCB | даммаку | |
8 | 2004 | TH07.5 | То̄хо̄ Суймусо̄ | 東方萃夢想 ~ Immaterial and Missing Power | IaMP | файтинг | Є |
9 | 2004 | TH08 | То̄хо̄ Ейяшьо̄ | 東方永夜抄 ~ Imperishable Night | IN | даммаку | |
10 | 2005 | TH09 | То̄хо̄ Каейдзука | 東方花映塚 ~ Phantasmagoria of Flower View | PoFV | дуельний даммаку | Є |
11 | 2005 | TH09.5 | То̄хо̄ Бункачьō | 東方文花帖 ~ Shoot the Bullet | StB | даммаку фотошутер | |
12 | 2007 | TH10 | То̄хо̄ Фӯджінроку | 東方風神録 ~ Mountain of Faith | MoF | даммаку | |
13 | 2008 | TH10.5 | То̄хо̄ Хісōтен | 東方緋想天 ~ Scarlet Weather Rhapsody | SWR | файтинг | Є |
14 | 2008 | TH11 | То̄хо̄ Чірейден | 東方地霊殿 ~ Subterranean Animism | SA | даммаку | |
15 | 2009 | TH12 | То̄хо̄ Сейренсен | 東方星蓮船 ~ Undefined Fantastic Object | UFO | даммаку | |
16 | 2009 | TH12.3 | То̄хо̄ Хісōтенсоку | 東方非想天則 (Touhou Hisoutensoku) | Soku; UNL | файтинг | Є |
17 | 2010 | TH12.5 | То̄хо̄ Бункачьо̄ | ダブルスポイラー ~ 東方文花帖 (Double Spoiler) | DS | даммаку фотошутер | |
18 | 2010 | TH12.8 | То̄хо̄ Санґецусей | 妖精大戦争 ~ 東方三月精 (Fairy Wars) | FW | даммаку із заморожуванням | |
19 | 2011 | TH13 | То̄хо̄ Шінрейбьо̄ | 東方神霊廟 ~ Ten Desires | TD | даммаку | |
20 | 2013 | TH13.5 | То̄хо̄ Шінкіро̄ | 東方心綺楼 ~ Hopeless Masquerade | HM | файтинг | Є |
21 | 2013 | TH14 | То̄хо̄ Кішінджьо̄ | 東方輝針城 ~ Double Dealing Character | DDC | даммаку | |
22 | 2014 | TH14.3 | Даммаку Аманоджяку | 弾幕アマノジャク ~ Impossible Spell Card | ISC | даммаку пазл | |
23 | 2015 | TH14.5 | То̄хо̄ Шімпіроку | 東方深秘録 ~ Urban Legend in Limbo | ULiL | файтинг | Є |
24 | 2015 | TH15 | То̄хо̄ Канджюден | 東方紺珠伝 ~ Legacy of Lunatic Kingdom | LoLK | даммаку | |
25 | 2017 | TH15.5 | То̄хо̄ Хьо̄йбана | 東方憑依華 ~ Antinomy of Common Flowers | AoCF | файтинг | Є |
26 | 2017 | TH16 | То̄хо̄ Тенкӯшьо̄ | 東方天空璋 〜 Hidden Star in Four Seasons | HSiFS | даммаку | |
27 | 2018 | TH16.5 | Хіфӯ Найтомеaдайарії | 秘封うナイトメアダイアリー 〜 Violet Detector | VD | даммаку фотошутер | |
28 | 2019 | TH17 | То̄хо̄ Кікейджю̄ | 東方鬼形獣 〜 Wily Beast and Weakest Creature | WBaWC | даммаку | |
29 | 2021 | TH17.5 | То̄хо̄ Ґо̄йоку Ібун | 東方剛欲異聞 ~ Sunken Fossil World | SFW | даммаку | |
30 | 2021 | TH18 | То̄хо̄ Ко̄рю̄до̄ | 東方虹龍洞 ~ Unconnected Marketeers | UM | даммаку | |
31 | 2022 | TH18.5 | Бареттофіріа-тачі но Яміїчіба | バレットフィリア達の闇市場 〜 100th Black Market | HBM | даммаку | |
32 | 2023 | TH19 | То̄хо̄ Джю̄о̄ен | 東方獣王園 〜 Unfinished Dream of All Living Ghost | UDoALG | даммаку | Є |
Більше про назви тут.
Керування
У всіх даммаку іграх серії керування за замовчуванням виконується із клавіатури.
- Стрілки/Numpad — пересування
- Shift — сфокусований рух, відображення гітбоксу (починаючи із 7-ї частини)
- Z — атака
- X — спелкарта (бомба)
- С — у деяких іграх на цю клавішу призначається спеціальна навичка
- Esc — павза
Ігрова система даммаку шутерів
HRtP | SoEW | PoDD | LLS | MS | EoSD | PCB | IN | PoFV | StB | MoF | SA | UFO | DS | FW | TD | DDC | ISC | LoLK | HSiFS | VD | WBaWC | UM | HBM | UDoALG | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Вибір персонажа гравця | Ні | Ні | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Ні | Так | Так | Так | Так | Ні | Так | Так | Ні | Так | Так | Ні | Так | Так | Ні | Так |
Вибір зброї | Ні | Так | Ні | Так | Ні | Так | Так | Ні | Ні | Ні | Так | Так | Так | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Так | Ні | Ні |
Уповільнений рух (фокус) | Ні | Ні | Ні | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так |
Зміна типу пострілу у фокусі | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Так | Так | Ні | Ні | Так | Так | Так | Ні | Ні | Так | Так | Так | Так | Так | Ні | Так | Так | Ні | Ні |
Бомби: шкала бомб | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Ні | Так | Так | Ні | Так |
Бомби: шкала енергії | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Ні |
Бонуси: Очки | Так | Так | Так | Так | Ні | Так | Ні | Ні | Так | Ні | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні |
Бонуси: Спеціальні предмети | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Так | Так | Ні | Ні | Ні | Так | Так | Ні | Ні | Так | Ні | Так | Ні | Так | Ні | Так | Так | Так | Ні |
Бонуси: Інше | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні |
Складність: Екстра | Ні | Так | Ні | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Так | Ні | Так | Так | Ні | Ні |
Складність: Фантазм | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні |
Складність: Спойлер | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні |
Продовження: відновлення на місці | Ні | Так | Ні | Так | Так | Так | Так | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Так | Так | Ні | Так | Так | Ні | Так | Так | Так | Ні |
Продовження: відновлення з початку рівня | Так | Ні | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Так | Так | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так |
Різні режими гри | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Ні | Так | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні |
Досягнення | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Ні | Так | Ні | Ні | Ні | Так | Так | Так | Так | Так |
HRtP | SoEW | PoDD | LLS | MS | EoSD | PCB | IN | PoFV | StB | MoF | SA | UFO | DS | FW | TD | DDC | ISC | LoLK | HSiFS | VD | WBaWC | UM | HBM | UDoALG |
Примітки
- ↑ 東方 — Wiktionary
- ↑ Воно походить від того, що канджі «東方» присутні в назві практично кожної гри.
- ↑ 2007 11th Japan Media Arts Festival Open form.
- ↑ 2007 Eleventh Japan Media Arts Festival Award-winning Works
- ↑ http://web.archive.org/web/20130424041751/http://www.guinnessworldrecords.com/records-8000/most-prolific-fan-made-shooter-series
- ↑ https://lh6.googleusercontent.com/_Gfz_fUqIgz8/TXl2RrrO8_I/AAAAAAAAALs/zYPrbZHOTYM/s640/IMG_20110310_190856.jpg